Europa League

Turi i dytë eliminator, sfidat e klubeve shqiptare vijnë ekskluzivisht në SuperSport

Turi i dytë eliminator i Europa Leagues do të flasë shqip, pasi në të do të garojnë plot 6 skuadra shqiptare, tre prej të cilave nga Kategoria Superiore (Kukësi, Teuta dhe Laçi) dhe tre të tjera nga Kosova e Maqedonia e Veriut (Drita, Shkëndija dhe Renova).

Shorti do të sjellë në Shqipëri skuadra me emër në Europë, si Granada e Wolfsburg, që do të përballen konkretisht me Teutën e Kukësin, ndërsa Laçi do të presë izraelitët e Hapoel Beer Sheva-s.

Renova është skuadra që përfaqëson Xhepçishtin, një lokalitet shqiptar pranë Tetovës në Maqedoninë e Veriut dhe në këtë tur do të presë kroatët e Hajdukut të Splitit, me sfidën që pritet të zhvillohet në Shkup.

Nga ana tjetër ,Shkëndija e Tetovës do të udhëtojë drejt Rumanisë për t’u përballur me skuadrën e Botosanit, një kundërshtar ndaj të cilit ka shanse reale për t’u kualifikuar në turin e tretë eliminator.

Të 5 këto takime do të transmetohen live dhe ekskluzivisht në ekranin e Supersort, që ashtu si gjithmonë, sjell për shikuesit të gjithë ndeshjet e skuadrave shqiptare, por edhe sfidat e ligave më të mëdha europiane.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency