Përfaqësuesja

Turneu i Izmirit U-17/Kosova e nis me humbje minimale ndaj Turqisë

Kombëtarja U-17 e Kosovës ka zhvilluar ndeshjen e parë në kuadër të turneut “Mercedes Benz Aegean Cup International Youth Tournament”, përballë Turqisë vendase. Pas një loje interesante dhe me rivalitet të madh në fund fitores iu gëzua Turqia, me rezultat të ngushtë 1-0.

Në pjesën e parë turqit krijuan më shumë raste, por mbrojtja e “Dardanëve” u paraqit në nivelin e duhur.Në minutën e 53-të, Mahmut Afşar shfrytëzoi një gabim në prapavijë dhe realizoi nga brendësia e zonës për zhbllokimin e rezultatit, që në fund doli të jetë edhe goli i vetëm në ndeshje.

Pas pësimit të golit djelmoshat e Besnik Kollarit ishin më këmbëngulës drejt portës turke për të gjetur golin e barazimit, por me gjithë rastet e krijuara nuk ia dolën të ndryshonin shifrat e ndeshjes. Takimin e radhës Kosova e zhvillon kundër Tanzanisë, më 17 janar.

Turqi – Kosovë 1-0

Turqia: Emre Bilgin – Egemen Tutar, Emir Ortakaya, Necati Bilgiç, Melih Bostan (41’ Adem Metin Türk), Ahmet Karademir (61’ Hamza Yiğit Akman), Mahmut Afşar, Eren Taha Akgeyik (41’ Ersin Yılmaz , Ulusoy Mert Kabasakal (41’ Buğra Çağlıyan), Efe Birinci (41’ Emir Tintiş), Yiğit Kerem.

Kosova: Laurenc Shala (80’ Art Hoti) – Riad Jashari (70’ Milot Ajeti ), Justin Gjergji, Yll Tupalla (58’ Igball Jashari), Luis Hoti, Aridon Morina, Arvanit Rexhaj (80’ Violent Bajrami), Etnik Bruti (70’ Blendi Muji), Diar Nikqi (80’ Dlerion Avdimetaj), Levin Krasniqi, Andi Bashota (58’ Klodis Muharremi).

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency