Tenis

Turneu i Montecarlos, Rafael Nadal në “habitatin” e tij

Sezoni i tenisit po hyn në fazën e terrenit me dhe të kuq, terren ky i preferuar nga Rafael Nadal. Në turneun e Montecarlos, që po zhvillohet aktualisht në Monaco, spanjolli do të nisë rrugëtimin e tij drejt rigjetjes së formës optimale. Majorkeni rimori vendin e parë në renditjen e përgjithshme, megjithëse nuk kishte zhvilluar asnjë takim që nga muaji Janar për shkak dëmtimi, por e favorizoi sistemi i pikëve që aplikon shoqata e tenistëve profesionistë.

Nadal do të duhet ta mbrojë këtë pozicion dhe i ka të gjitha mundësitë ta bëjë, duke triumfuar në Montecarlo. 31-vjeçari ka fituar 10 herë nw Monaco dhe është favoriti kryesor për ta ngritur sërish lart trofeun. Nëse diçka e tillë ndodh atëherë Nadal do të jetë tenisti i parë në histori që do të triumfonte 11 herë në një turne masters.

Suksesi në këtë kompeticion ka mjaft rëndësi për Rafan, pasi në të kundërt pozicioni numër 1 do të rikthehej në pronësi të Roger Federer.

Montecarlo do të pasohet nga një tjetër aktivitet ku Nadal ka fituar po ashtu 10 herë në karrierë, ai i Barcelonës, e më pas do të startojë Grand Slami Roland Garros. Në Francë majorkeni mban rekordin me 10 suksese dhe kjo mund të konsiderohet një periudhë përcaktuese për të ardhmen e tij. Nuk ka më mirë se kur e ardhmja vendoset në një ambient familjar, sikundër është dheu i kuq për Rafan.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top