Tenis

Turneu i Shangait, Nadal e Federer në cerekfinale

Rafael Nadal vazhdon të shkatërrojë cdo rival që i del përpara. Numri një në renditjen e përgjithshme në tenis regjistroi fitoren e 14-të radhazi, këtë radhë ndaj italianit Fabio Fognini, 2-0 me sete, 6-3 dhe 6-1. Fituesi i US Open dhe i ATP 500 të Pekinit, u kualifikua në cerekfinale të Mastersit 1000 ATP të Shangait.

Edhe ndaj kundërshtarit Italian 31-vjecari u shfaq superior, duke mos humbur asnjë gejm me shërbimet e tij. Nga ana tjetër Fonigni u dorëzua në shërbim në gejmin e dytë të setit të parë dhe në të parin, të pestin dhe të shtatin në setin e dytë. Në cerekfinale Nadal do të përballet me bullgarin Grigor Dimitrov.

Nuk ndalet as Roger Federer, që kaloi pa shumë probleme 2-0 me sete, 6-4 dhe 6-2, ukrainasin Dolgopolov. Zvicërani, falë eksperiencës së tij, iu imponua kundërshtarit në vetëm 1 orë e një minutë lojë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top