Tenis

Turneu i Torontos, ikën Fognini, “ok” Nadal dhe Sharapova

Surpriza e madhe e Mastersit të Torontos ishte eliminimi i Fabio Fognini. Italiani u mund nga 19-vjeçari Denis Shapovalov, i cili aktualisht renditet i 26-ti në botë. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-0 (6-3, 7-5) në 1 orë e 22 minuta. Pasi humbi setin e parë, italiani Fognini ishte duke e fituar setin e 2 me një avantazh 4-0, por kanadezi Shapolapov, që ka origjinë ruse, arriti të barazonte 4-4 e më vonë të fitonte të gjithë ndeshjen. Ndërkohë nuk ka probleme për emrat e tjerë të mëdhenj. Rafa Nadal mundi pa vështirësi francezin Benoit Fare me rezultatin 2-0 (6-2 6-3). Të lehtë e pati rrugën dhe Novak Djokovic, i cili mundi po në 2 sete kanadezin tjetër Polansky (6-3 6-4). Për sa u përket femrave, ato luajnë po në Kanada, por në qytetin e Montrealit. Legjenda e këtij sporti, rusja Maria Sharapova, humbi vetëm 2 game kundër bashkëkombëses Kasatkina. Çmimi i madh për turneun e femrave është 2.4 milionë euro, ndërsa te meshkujt llogaritet afërsisht 4.6 milionë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency