Moshat Kuqezi

Turneu “Josip Katalinski Skija”/ Shqipëria U-15 mbyll përgatitjet, gati për ndeshjen ndaj Bosnjës

Ekipi Kombëtar U-15 ka zhvilluar këtë të hënë seancën e fundit stërvitore, teksa ditën e nesërme do të luajë ndeshjen e parë të turneut “Josip Katalinski Skija” ndaj bashkëmoshatarëve të Bosnje-Hercegovinës në stadiumin “FK Famos Hrasnica” në ora 15:00.

Kuqezinjtë e vegjël të drejtuar nga stafi teknik i kombëtares U-15 me në krye trajnerin Armand Dama kanë mbërritur dje në Bosnje, teksa përgatitjet për këtë turne kanë nisur që prej ditës së premte.

Ekipi ka punuar shumë përgjatë këtyre katër ditëve grumbullim, teksa edhe atmosfera në ekip është mjaft pozitive, me kuqezinjtë që në testin e tyre të parë real për këtë vit, duan t’ia dalin me sukses dhe të afirmohen për të tjera grumbullime me kombëtaren.

Dy ditë më parë, kombëtarja U-15 zhvilloi një miqësore me ekipin U-16, ku trajneri Dama e shfrytëzoi këtë mundësi për të parë nga afër gjendjen e lojtarëve të tij dhe për të krijuar një ide mbi formacionin që do të hedhë në fushë ditën e nesërme.

Përveç ndeshjes së Shqipërisë U-15, më 4 maj, do të zhvillohet ndeshja tjetër mes ekipit më të mirë të Sarajevës dhe skuadrës më të mirë të Beogradit, ndërsa më 5 maj do të zhvillohen dy ndeshjet e tjera për vendin e parë dhe vendin e tretë, ku ekipet fituese që do të dalin nga sfidat e para, do të luajnë për të shpallur fituesin e turneut.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency