Euro 2020

Turqia dhe Franca për të mbyllur kualifikimin, Anglisë i mjafton 1 pikë

Jo vetëm Shqipëri-Andorrë dhe Republikë Çeke-Kosovë pasi e enjtja e eliminatoreve që vjen me ndeshjet e raundit të parafundit në grupet A, B dhe H nuk duhet humbur kurrësesi pasi luhen shumë takime interesante. Gjithçka nis në orën 18:00 me sfidën Turqi-Islandë e vlefshme për grupin ku bëjnë pjesë edhe kuqezinjtë tanë. Një barazim i mjafton skuadrës së Senol Gunes për të prekur edhe matematikisht kualifikimin. Në Turk Telekom Arena në Stamboll pritet një duel spektakolar me turqit që do të bëjnë çmos për të prerë biletën për në fazën finale të Euro 2020, mision jo i lehtë. Për objektivat e Shqipërisë do të ishte mirë që të fitonte Turqia pasi me një fitore ndaj Andorrës dhe me një humbje të Islandës kuqezinjtë do të ngjiteshin në vendin e 3-të të renditjes. Në grupin H sot luhet edhe dueli mes Francës dhe Moldavisë një ndeshje e lehtë në letër edhe për gjelat që nëse triumfojnë kualifikohen për në fazën finale të Euro 2020. Në grupin A përveç takimit Republikë Çeke-Kosovë luhet edhe sfida mes Anglisë dhe Malit të Zi me tre luanët që nëse marrin qoftë edhe 1 pikë kualifikohen zyrtarisht në Euro 2020. Do të kërkojë të ruajë vendin e dytë ndërkohë në grupin B, Portugalia që me Cristiano Ronaldon në fushë do të sfidojë Lituaninë ndërkohë Serbia që lufton në distancë me luzitanët do të përballet me Luksemburgun.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency