Eredivisie

Twente ndal Ajaxin, “asist” për PSV Eindhoven

Barazim spektakolar mes Twentes dhe Ajaxit të Amsterdamit në javën e 15-të të Eredivisies. 3-3 përfundoi përballja e luajtur në “De Grolsch Veste”, ku “harkëtarët” kaluan në avantazh të dyfishtë që në pjesën e parë, por pa mundur të merrnin maksimumin e pikëve, duke i dhënë mundësi PSV Eindhovenit, që luan me Spartën e Rotterdamit, të krijojë një shkëputje më të ndjeshme në krye. Schone realizoi dy herë për Ajaxin brenda katër minutave lojë në fund të pjesë së parë (33’ dhe 34’), por Twente i kundërpërgjigj me Thesker, që gjithashtu realizoi dygolësh në minutat 48 dhe 63.

Kluivert J i dha sërish avantazhit Ajaxit në të 79-ën, por 1 minut para përfundimit të kohës së rregullt Boere shënoi golin e fundit të kësaj sfide spektakolare që u mbyll 3-3. Në takimin tjetër të së shtunës, Den Haag u mposht 0-3 nga Groningen.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency