Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

Tyson Fury njofton vendimin e rëndësishëm, mban premtimin që i kishte dhënë bashkëshortes

Tyson Fury deklaroi pas fitores së titullit në peshën e rëndë në WBC ndaj Dillian Whyte në Wembley se do të tërhiqet nga boksi. “The Gypsy King” ofroi një performancë madhështore për të mposhtur britanikun Dillian Whyte në një duel tërheqës para 94 000 shikuesve.

“Ju e dini, i kam premtuar gruas sime, Paris, që pas përballjes së trefishtë me Wilder do të tërhiqesha. Ishte një trilogji e shkëlqyeshme. Më ftuan të luftoja në Wembley, në shtëpi, dhe besoj se ua kam borxh tifozëve, çdo personi në Mbretërinë e Bashkuar për të luftuar në Wembley. Mendoj se kjo mund të jetë e fundit për “The Gypsy King”. Çfarë mënyrë për t’u tërhequr!”

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Shqipëria U21 e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Zvicrës U17, takim i vlefshëm për eliminatoret e Euro U17. Skuadra e drejtuar...