Kombëtare

U-17/Beqiri zbulon listën për kualifikueset e Europianit, vetëm 7 lojtarë nga kampionati vendas

Trajneri i Kombëtares U-17, Elvin Beqiri, doli në një konferencë për shtyp, në FSHF, ku zbardhi listën e futbollistëve të grumbulluar për turneun zyrtar kualifikues të UEFA-s për grupmoshën U-17. Ky turne do të zhvillohet në Portugali dhe Shqipëria bën pjesë në Grupin e 8, së bashku me portugezët, Gjeorgjinë dhe Ukrainën. Ndeshjet e këtyre eliminatoreve do të zhvillohen në datat 13-19 nëntor 2019.

Beqiri në fjalën e tij përpara medias u shpreh:

“Ne, në fakt, kemi 1 vit që po punojmë me këtë brez lojtarësh dhe jemi munduar të gjejmë lojtarët më cilësorë. Në mënyrë që të përfaqësohemi sa më mirë në turneun zyrtar të UEFA-s, që do të zhvillohet në Portugali në datat 13-19 nëntor. Sa i përket gjendjes së lojtarëve dhe paraqitjes së tyre, gjej rastin të falënderoj Federatën dhe sektorin e ekipeve kombëtare për kushtet dhe mundësitë që na janë ofruar në grumbullimet që kemi zhvilluar. Kryesorja në këtë turne për ne, si U-17, është paraqitja sa më dinjitoze dhe sigurisht kjo lidhet edhe me rezultatin në fushën e blertë. Ne jemi kërkues, pasi i njohim vlerat dhe cilësitë e skuadrës, i kemi situr mirë të gjitha prurjet derisa kemi ardhur në këtë skuadër. Objektivi ynë është që futbollistët t’i dërgojmë hap pas hapi nga kombëtarja aktuale tek U-19, e deri tek kombëtarja A.”

Lista e futbollistëve të grumbulluar:

Ndeshjet Kualifikuese:
13 nëntor/ Portugali-Shqipëri
16 nëntor/Ukrainë-Shqipëri
19 nëntor/Shqipëri-Ukrainë

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency