Kombëtare

U-17/ Ervin Bulku: T’i shërbejmë së ardhmes së Kombëtares

Ekipi kombëtar U-17 ka zhvilluar sot një seleksionim me lojtarët e evidentuar të vitlindjeve 2005-2006, të cilët aktivizohen me skuadrat e kampionatit shqiptar, lojtarë të cilët prej kohësh kanë qenë nën vëzhgimin e sektorit të ekipeve kombëtare në Federatën e futbollit.

Rreth 45 lojtarë të kësaj moshe janë vënë sot nën urdhrat e trajnerit të ri, Ervin Bulku, i cili ka drejtuar seancën stërvitore i asistuar edhe nga zyrtarët e sektorit të ekipeve kombëtare, që kanë ndjekur këtë seleksionim që u zhvillua në qendrën e ekipeve kombëtare në Kamëz. Nuk mungonin kryeskauti i FSHF-së, Xhemal Mustendanagiç, specialisti i ekipeve Kombëtare, Sulejman Mema, trajneri i ekipit Kombëtar U-15, Armand Dama, etj.

Fillimisht të gjithë lojtarët e ftuar kanë zhvilluar ndeshje kontrolli, duke u aktivizuar që të gjithë e më pas i janë nënshtruar testeve fizike në mënyrë që stafi kuqezi të krijonte një ide më të qartë për formën e gjithsecilit. Duke folur për fshf.org, trajneri Bulku rrëfen synimet e tij në këtë aventurë të re dhe shpalos objektivat që ka me këtë grup-moshë. “Ndihem shumë i vlerësuar nga Presidenti Armand Duka dhe Federata Shqiptare e Futbollit që më kanë besuar drejtimin e grupmoshës së 17-vjeҫarëve, që është mosha më e rëndësishme duke parë që fillojnë të hidhen hapat e parë të një futbollisti profesionist dhe ndërton karrierën e tij.

Nga momenti që më kanë besuar drejtimin e skuadrës kam filluar të ndjek kampionatin e kësaj grupmoshe në 4-5 ndeshje duke parë kohën në dispozicion. Sot është seleksionimi im i parë dhe së bashku me stafin tim po shikojmë me imtësi këtë grupmoshë sepse duhet të bëjmë më të mirën, duhet të punojmë shumë fort për t’u shpërblyer besimin drejtuesve. Kontributi ynë duhet të jetë i madh për të seleksionuar më të mirët e kësaj moshe në mënyrë që të jenë pjesë e ekipeve kombëtare dhe t’i shërbejnë në të ardhmen Kombëtares Shqiptare. Ne do të mundohemi të bëjmë më të mirën në punën tonë”, – përfundoi komentin e tij trajneri Bulku.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency