Futboll

U-17 dhe U-19, Shqipëria dhe Kosova njohin kundërshtarët për kualifikueset e Europianit

Është hedhur sot, në Nion të Zvicrës, në selinë e UEFA-s, shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian për U-17 dhe U-19. Gjithsej janë 13 grupe me nga 4 skuadra. Sipas rregullores, do të kualifikohen në “Elite Round” plot 30 përfaqësuese, 26 skuadrat që do të renditen të parat dhe të dytat në grupet e tyre respektive, si dhe 4 vendet e treta më të mira në 13 grupet.

Për U-17 Shqipëria bën pjesë në Grupin 8 së bashku me Portugalinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë. Turneu “Qualifying Round”, mosha U-17, do të zhvillohet në Portugali në datat 13, 16 dhe 19 nëntor 2019. Ndërkohë, përfaqsuesja U-17 e Kosovës bën pjesë në Grupin 12 me Holandën, Slloveninë dhe Uellsin (ndeshjet do të luhen në Holandë).

Sa i shortit të 19-vjeçarëve, Shqipërisë goglat i rezervuan si rivalë në Grupin 4 Greqinë, Belgjikën dhe Islandën. Sa i përket Kosovës, ajo është shortuar në Grupin 5 me Rusinë, Poloninë dhe Uellsin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency