Përfaqësuesja

U-19/Kosova i merr pikë Rusisë, shtylla u mohon fitoren “Dardanëve” (pamjet)

Kombëtarja e Kosovës U-19 i ka nisur me barazim kualifikimet për Kampionatin Europian “Irlanda e Veriut 2020”, që po mbahen në Uells në kuadër të Grupit 5. “Dardanët” e drejtuar nga Ramiz Krasniqi kanë barazuar me Rusinë, me rezultat 1-1, në një ndeshje mjaft të fortë dhe me angazhim maksimal të të dyja palëve.

Të parët në epërsi kaluan futbollistët kosovarë në minutën e 11-të, kur Adonis Aliu shënoi një gol me mjeshtëri me parabolë. Megjithatë, gëzimi i Dardanëve zgjati vetëm një minutë, pasi rusët, pas një aksioni nga krahu i djathtë arritën të barazojnë shifrat me golin e Igor Shkolik.

Në vazhdim të ndeshjes rusët ushtruam presion të vazhdueshëm në gjysmëfushën e Kosovës, por “Dardanët” e rinj futbollistët u treguan shumë të vëmendshëm dhe e administruan mjaft mirë lojën. Madje në minutën e 86-të Prapashtica për pak nuk shënoi, kur shtylla ia mohoi golin e fitores. Kësisoj, në fund Kosova U-19 iu gëzua një pike në këtë duel tejet të vështirë.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi Uellsi e mposhti Poloninë, me rezultat bindës 3-0. Ndeshjen e dytë Kosova U-19 e zhvillon kundër Polonisë, më 16 nëntor, ndërsa në takimin e fundit kundër Uellsit, më 19 nëntor.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency