Futboll

U-20/Ukraina kampione e botës për herë të parë në histori

Ukraina U-20 shpallet kampione e Botës për herë të parë në histori falë suksesit 3-1 në finale kundër Koresë së Jugut. Edhe pse përfaqësuesja aziatike kaloi e para në epërsi vetëm pas 8 minutash lojë me anë të talentit 18-vjeçar të Valencias Lee Kangin me 11-metërsh, ukrainasit arritën të ndryshon rrjedhën e lojës me dy gola të Supriaha, të shënuar në minutat 34 dhe 53.

Koreja e Jugut tentoi gjithçka në minutat e fundit për të barazuar, por 1 minutë para përfundimit të kohës së rregullt Tsitaishvili realizoi golin e rezultatit përfundimtar 3-1.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency