Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

U bashkua këtë verë me Aston Villa-n, mbrojtësi dëmtohet dhe humbet sezonin

Lajmi më i keq është konfirmuar për Diego Carlos, mbrojtësi që këtë verë nënshkroi me Aston Villa-n. Ish-lojtari i Sevilla-s u detyrua të tërhiqej në ndeshjen përballë Everton fundjavën që shkoi për shkak të një dëmtimi të rëndë.

“Jam jashtëzakonisht i shqetësuar për Diego Carlos. Lëndimi është rreth thembrës së Akilit. Ai nuk është lojtari tipik që largohet shpejt”,-tha Steven Gerrard pas ndeshjes.

Parandjenja e trajnerit, për fat të keq rezultoi të jetë e vërtetë, pasi Aston Villa konfirmoi se qendërmbrojtësi brazilian ka një këputje të tendinit të Akilit.

Duke pasur parasysh sa i rëndë është dëmtimi, Diego Carlos do t’i nënshtrohet një operacioni në orët e ardhshme , në mënyrë që të fillojë sa më shpejtë rehabilitimin.

Ky dëmtim është nga më të rëndit që futbollistët mund të pësojnë dhe si rrjedhojë Carlos me shumë mundësi do të humbasë pjesën e mbetur si dhe Botërorin Katar 2022, ku mund të thirrej nga Brazili.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...