Angli

U bashkua këtë verë me Aston Villa-n, mbrojtësi dëmtohet dhe humbet sezonin

Lajmi më i keq është konfirmuar për Diego Carlos, mbrojtësi që këtë verë nënshkroi me Aston Villa-n. Ish-lojtari i Sevilla-s u detyrua të tërhiqej në ndeshjen përballë Everton fundjavën që shkoi për shkak të një dëmtimi të rëndë.

“Jam jashtëzakonisht i shqetësuar për Diego Carlos. Lëndimi është rreth thembrës së Akilit. Ai nuk është lojtari tipik që largohet shpejt”,-tha Steven Gerrard pas ndeshjes.

Parandjenja e trajnerit, për fat të keq rezultoi të jetë e vërtetë, pasi Aston Villa konfirmoi se qendërmbrojtësi brazilian ka një këputje të tendinit të Akilit.

Duke pasur parasysh sa i rëndë është dëmtimi, Diego Carlos do t’i nënshtrohet një operacioni në orët e ardhshme , në mënyrë që të fillojë sa më shpejtë rehabilitimin.

Ky dëmtim është nga më të rëndit që futbollistët mund të pësojnë dhe si rrjedhojë Carlos me shumë mundësi do të humbasë pjesën e mbetur si dhe Botërorin Katar 2022, ku mund të thirrej nga Brazili.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency