Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

U bëri simbolin e tre gishtave tifozëve kroat, portieri serb i Kanadasë mund t’ja hedhë lehtë

Gjatë ndeshjes Kroaci-Kanada, portieri Milan Borjan, kanadez me shtetësi, por serb me origjinë, u vu në shënjestër të tifozëve kroatë.

Si kundërpërgjigje ndaj provokimeve, portieri vendosi të provokojë edhe me “përshëndetjen” me tre gishta, një formë e vetëidentifikimit serb që mund të ndiqet nga një shenjë fitoreje.

Pas këtij gjesti, Borjani rrezikon jo më shumë se një gjobë, në përputhje me atë që katër vite më parë i ndodhi Shaqirit dhe Xhakës, pasi gjatë Zvicër-Serbi bënë simbolin e shqiponjës dykrenore të Shqipërisë.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...