Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

U dëmtua kundër Milanit në Kupë, “bomberi” italian shqetëson Sarrin dhe Mancinin

Te Lazio dhe në përfaqësuesen italiane janë të shqetësuar për Ciro Immobile. Sulmuesi bardhekaltër u dëmtua gjatë çerekfinales së Kupës së Italisë përballë Milanin në kyçin e këmbës pas një përplasjeje me Pierre Kalulu. Që në fillim situate u duk shumë serioze, pasi sulmuesi duhej të transportohej nga dy anëtarë të stafit mjekësor të Lazios, pasi nuk mund ta vendoste këmbën në tokë. Immobile u rikthye në fushë pasi mori ndihmën mjekësore, por qëndroi në lojë vetëm disa minuta para se të kërkonte të zëvendësohej. Lazio po humbiste 3-0, kështu që nuk ia mund të rrezikohej më tej shëndeti i sulmuesit.

Ishte një pamje shqetësuese si për trajnerin e Lazios, Maurizio Sarri, por edhe për trajnerin e Italisë, Roberto Mancini, i cili ishte në tribunë në “San Siro” për të parë ndeshjen. Priten ekzaminime të thelluara për të kuptuar kohën që i duhet Immobiles për t’i riaftësuar.

Italia do të luajë në play-off-in e Kupës së Botës kundër Maqedonisë së Veriut muajin e ardhshëm, pastaj ose me Portugalisë, ose  me Turqinë, dhe Immobile pritet të jetë zgjedhja e parë e sulmit.

Pas huazimit të Vedat Muriqit te Real Mallorca në afatin kalimtar të janarit, Sarri gjithashtu nuk ka asnjë qendërsulmues tjetër për të zëvendësuar Immobile.

 

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...