Futboll

U dëmtua ndaj Andorrës, Kumbulla mbyll para kohe sezonin!

I pafat Marash Kumbulla. Nga dëmtimi që pësoi në fitoren 0-1 që Shqipëria arriti ndaj Andorrës, mbrojtësi kuqezi nuk humbi vetëm duelin me Anglinë dhe sfidën tjetër kualifikuese për Katar 2022 ndaj San Marinos por edhe pjesën e mbetur të këtij sezoni me Romën. Sipas raportimeve që vinë nga mediat italiane Kumbulla, do të qëndrojë jashtë fushave për të paktën dy muaj dhe në këtë mënyrë nuk do të jetë i disponueshëm për trajnerin Paulo Fonseca për 10 javët e fundit të Serie A dhe dy sfidat në çerekfinalet e Europa League që Roma do të ketë Ajaxin, ndërsa në rast kualifikimi të verdhekuqëve ai do të humbasë edhe dy takimet gjysmëfinale. Muaji mars nuk ka qenë shumë pozitiv për 21-vjeçarin në aspektin personal pasi Kumbulla nuk ka qenë titullar i rregullt te Roma.  Pas dëmtimit që pësoi në menisk në ndeshjen ndaj Andorrës ndaj të cilës qëndroi në fushë për 90 minuta, analizave të cilat iu nënshtrua kuqeziu në Vila Stuart në Romë përcaktuan që shkalla e dëmtimit ishte më e rëndë sesa parashikohej dhe mbrojtësi shqiptar do të qëndrojë për disa kohë jashtë fushave, duke mbyllur para kohe këtë sezon futbollistik.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency