Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

U dëmtua ndaj Bayernit, mesfushori i Realit rrezikon finalen e Championsit

Mbrëmë, në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, Aurelien Tchouameni u zëvendësua nga Camavinga për shkak të një dëmtimi në këmbën e majtë.

Mesfushori i Real Madridit është ndalur në minutën e 70-të të ndeshjes kundër Bayernit dhe tani shihet në dyshim për pjesën e mbetur të sezonit, duke përfshirë edhe finalen e kompeticionit më të lartë evropian kundër Borussias së Dortmundit.

Klubi “merengues” ka publikuar një deklaratë zyrtare duke dhënë informacione të reja për dëmtimin e Tchouamenit:

Lexo edhe: 

“Pas testeve të bëra sot nga lojtari ynë Aurélien Tchouameni në Shërbimet Mjekësore të Realit të Madridit, ai është diagnostikuar me tension muskular në këmbën e majtë. Ne do ta vlerësojmë në bazë të evolucionit të problemit”.

Sipas asaj që raportohet nga AS, mesfushori francez do të mungojë për disa kohë, por në parim duhet të jetë gati për finalen e Champions League, më 1 qershor. Megjithatë, klubi madrilen ka frikë se lojtari do të arrijë në atë ndeshje jo në formën më të mirë fizike.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...