Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

U dëmtua ndaj Bolognës, mbrojtësi i Milan mbyll sezonin

Mbrojtësi i Milan, Alessandro Florenzi është i detyruar që ta mbyllë para kohe sezonin. Lojtari i kombëtares italiane, u dëmtua në gju gjatë ndeshjes së mbrëmjes të së hënës ndaj Bolognas dhe si rezultat do duhet të bëjë një ndërhyrje kirurgjikale.

Alessandro Florenzi mori një dëmtim të rëndë në gjurin e tij të majtë mbrëmjen e kaluar. Nga ekzaminimet e kryera mëngjesin e sotëm u zbulua se lojtari ka nevojë për një ndërhyrje kirurgjikale , e cila do të kryhet nesër.”-njofton klubi i Milan, raportojnë mediet italiane.

31-vjeçari luajti për 75 minuta në ndeshjen Milan-Bologna, për raundin e 31-të të Seria A, që u mbyll me barazim pa gola, përpara se të linte fushën e lojës i dëmtuar.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...