Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

U dëmtua ndaj Polonisë, titullari i Argjentinës në dyshim për Australinë

Argjentina mposhti 2-0 Poloninë dhe e mbylli grupin C në vend të parë me gjashtë pikë. Kombëtarja albiceleste do të sfidojë Australinë për një biletë në çerekfinalet e Katar 2022, përballje që do të zhvillohet të shtunën e 3 dhjetorit (20:00).

Angel Di Maria pësoi një dëmtim në takimin ndaj Polonisë dhe u zëvendësua në minutën e 59’, duke i lënë vendin mesfushorit Leandro Paredes, shokut të tij te Juventusi. “Veterani” argjentinas i është nënshtruar kontrolleve të detajuara mjekësore.

Di Maria ka pësuar një tërheqje në kofshën e këmbës së majtë dhe është në dyshim për sfidën ndaj Australisë. Stafi mjekësor i kombëtares latine, po bën maksimumin të rikuperojë në kohë rekord 34-vjeçarin.

Nëse nuk ia del të luajë në duelin e së shtunës, sulmuesi i djathtë shpreson që shokët e tij të arrijnë një fitore dhe të jetë gati për ndeshjen çerekfinale të Kupës së Botës.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...