Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

U dënua me 4 vjet e gjysmë burg, Alves u ndihmua nga familja e Neymarit

Daniel Alves u dënua këtë të enjte me 4 vjet e gjashtë muaj burg për sulm seksual. Dënimi i brazilianit, megjithatë, mund të ishte më I rëndë nëse nuk do të ishte për ndihmën e familjes së Neymarit në këtë proces.

Në dënimin e Dani Alves thuhet gjithashtu se ai do të duhet të kalojë pesë vjet shërbim prove të mbikëqyrur, i ndalohet kontakti me viktimën për 9 vjet dhe do të duhet t’i paguajë të dëmtuarës një dëmshpërblim prej 150 mijë eurosh dhe pikërisht këtu ndërhyri familja e Neymarit.

Lexo edhe:

Sipas shtypit brazilian, shumën prej 150 mijë eurosh si dëmshpërblim e ka paguar familja e sulmuesit brazilian. Për më tepër, familja e Neymarit i ofroi Dani Alves shërbimet e Gustavo Xistos, një prej përfaqësuesve ligjorë të kompanive të babait të sulmuesit të Al Hilal.

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...