Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

U eliminua në fazën e grupeve, Federata shkarkon trajnerin

Meksika u eliminua në fazën e grupeve të Kupës së Botës dhe pse grumbulloi 4 pikë, duke u renditur pas Argjentinës (6 pikë) dhe Polonisë (4 pikë) dhe gjithçka u vendos nga golavarazhi ndaj polakve.

Federata Meksikane e Futbollit ka njoftuar se, Gerardo “Tata” Martinez është shkarkuar nga posti i trajnerit, pasi ky eliminim konsiderohet një zhgënjim i madh për këtë përfaqësuese.

60-vjeçari mori postin e trajneri më 7 janar 2019 dhe largohet kështu pas 66 ndeshjesh me 42 fitore, 12 barazime dhe 12 humbje.

Argjentinasi dhe ish-trajneri i Barcelonës shënoi një rekord negativ, pasi Meksika nuk ia doli të kalonte fazën e grupeve pas edicionit Argjentinë 1978.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...