Futboll

U emërua trajner para dy muajsh, Leonardo largohet nga Antalyaspor

Ka zgjatur vetëm dy muaj aventura e Leonardos si trajner i Antalyasporit në Superligën e Turqisë. Braziliani, i cili në të kaluarën ka drejtuar ekipe të mëdha në Serinë A si Milanin dhe Interin, ka paraqitur dorëheqjen e paravokueshme, për shkak  të një krize politike brenda klubit. Bashkë me 48-vjeçarin në fakt është larguar edhe presidenti i ekipit. Leonardo Araujo përveçse si trajner, ka mbajtur edhe detyrën e drejtorit sportiv te PSG, nga ku u largua në vitin 2013.

To Top