Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

U kap duke përdorur telefonin në timon, Haaland e pëson keq

Erling Haaland është në telashe. Një ditë pas fitores së madhe 7-0 të Manchester City-t ndaj Leipzig-ut, norvegjezi u kap duke përdorur telefonin, ndërsa ishte në timon të Rolls-Royce të tij.

Sipas raportimeve të medieve britanike, kushdo që kapet duke përdorur telefonin në timon mund të gjobitet me 200 paund dhe një dënim me ulje të gjashtë pikëve në patentën e tij.

Lexo edhe:

Në rastin e Haaland, që sapo ka marrë patentën në Angli, dënimi është më i rëndë, sulmuesi rrezikon t’i hiqetpatenta dhe të gjobitet me 1000 paund.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...