Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

U kap duke transportuar kokainë, telashe në horizont për futbollistin e kombëtares holandeze

Tre vitet e fundit kanë rezultuar shumë problematike për futbollisin holandez, Quincy Promes. Sulmuesi që aktualisht aktivizohet me Spartak Moscoë në Rusi, në janarin e vitit 2020 u kap në portin e Antwerp në Belgjikë së bashku me dy çanta ku në to kishte më shumë se 1.000 kg kokainë.

Promes është në mes të një procesi dhe më datë pesë qershor do të mbahet një tjetër seancë gjyqësore në Holandë. Një seancë në të cilën Promes nuk do të jetë i pranishëm si pasojë e angazhimeve në futbollin rus, ndërsa do të përfaqësohet nga avokati i tij.

Lexo edhe:

Kujtojmë se më herët, Promes është akuzuar edhe për tentativë vrasje ndaj kushëririt të tij gjatë një mbledhje familjare në Holandë teksa Prokuroria kërkoi dy vite burg. Mbetet për t’u parë si do të vijojë çështja e Promes ndërsa avokati preferoi të mos japë sqarime të mëtejshme duke theksuar se do të shprehet pas seancës së datës pesë qershor.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....