Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

U konsiderua dështim te Partizani, por spikati në fitoren e Kukësit ndaj Dinamos

Analiza e statistikave të ndeshjes Dinamo-Kukësi 0-2 spikat mes të tjerësh futbollistin e verilindorëve, Filip Gligorov, një lojtar që gjatë pjesës së parë të sezonit ishte pjesë e Partizanit, ku gjatë tregut të janarit e konsideruan të tepërt. Nuk ka shënuar gol, por ka qenë mjaft efektiv në lojën e tij.

Futbollisti nga Maqedonia e Veriut, që dy sezone më parë është aktivizuar me Vllazninë, ka rikuperuar në total 20 topa, në dy driblime që ka tentuar ka qenë i saktë, si dhe ka fituar plot 17 duele nga 21 gjithsej. Në 81% të pasimeve ka qenë i saktë, si dhe ka realizuar me sukses 70% të aksioneve. Ndoshta të Kukësi ka gjetur ambientin e përshtatshëm për të shfaqur potencialin e tij.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...