Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

U kthye te Nacionali vetëm për Botërorin, ish-i i Barcelonës e mbyll shpejt me skuadrën e vendlindjes

José Fuentes, presidenti i Nacional de Montevideo, konfirmoi se Luis Suarez e mbyll kontratën me klubin uruguaian në nëntor. Një vendim i pritshëm ky për faktin e thjeshtë se arsyeja e kryesore pse ish-sulmuesi i Barcelonës u kthye në skuadrën e vendlindjes ishte arritja e formës sportive për Botërorin “Katar 2022”, që nis pikërisht në nëntor.

“Përfundon kampionati dhe Luis Suarez do të largohet nga Nacional. Nuk dua të krijoj pritshmëri të rreme,” – tha José Fuentes për një televizion në Uruguaj.

“Luis Suarez bëri një përpjekje të madhe për të ardhur te Nacionali dhe, sa herë që më pyesin, e them për të mos krijuar pritshmëri për të ardhmen. Ai do të largohet dhe e ka thënë më shumë se një herë, kështu kishim rënë dakord që në fillim,” – shpjegoi Jose Fuentes.

Luis Suarez, i cili është 35 vjeç, tha në prezantimin e tij me klubin uruguaian se “Kam tre fëmijë të mrekullueshëm, ëndrra e të cilëve ishte të më shihnin të luaja te Nacionali”.

Në 10 ndeshjet e tij të luajtura për Nacionalin, sulmuesi veteran Luis ka shënuar 4 gola dhe ka dhënë tri asistime.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...