Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

U la jashtë ndeshjes Kamerun-Guinea, “shpërthen” Onana: Pse mora avion privat?

Portieri i Manchester United, Andre Onana është acaruar tej mase, ndërsa ka fluturuar drejt Bregut të Fildishtë me avion privat për ndeshjen e Kamerunit në Kupën e Kombeve të Afrikës, ndaj Guinea-s, por në vend të fushës së blertë ka përfunduar në tribunë.

Fakti që Kameruni e kishte lënë portierin në dispozicion të United deri në 24 orë para ndeshjes ndaj Guinea-s kishte bërë bërë bujë.

Lexo edhe:

Onana luajti ndaj Tottenham-it të djelën dhe pastaj mori avion privat për t’u nisur direkt për në Bregun e Fildishtë.

Megjithatë atje e priti një surprizë e pakëndshme, përjashtimi nga 11-shja titullare e Kamerunit dhe gjithashtu nga stoli.

Çfarë ndodhi?

Menjëherë pasi luajti me Manchester United kundër Tottenhamit në “Old Trafford”, Onana u nis drejt aeroportit John Lennon për të fluturuar drejt Bregut të Fildishtë me avion privat.

Ai nuk arriti të ulej në Yamoussoukro, shtëpia e Kamerunit në Kupën e Kombeve të Afrikës, por megjithatë përfundoi një fluturim prej 5000 miljesh dhe arriti në vend tre orë para fillimit të ndeshjes. Pavarësisht se kishte mjaftueshëm kohë për të zbritur në fushë, Onana u përjashtua nga trajneri Rigobert Song, i cili gjithashtu nuk e la as në pankinë.

Pasi mësoi për përjashtimin, Onana “shpërtheu” ndaj stafit të Song dhe ishte ish-ylli senegalez, El Hadji Diouf ai që ndërhyri për ta qetësuar portierin e United.

“Nëse nuk duhej të isha në ekip, atëherë pse mora një avion privat?”-tha Onana.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...