Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Iku me “sherr” nga Kukësi, zyrtarizohet te Tirana

Tirana nuk është vonuar gjatë, vetëm pak orë pas përhapjes së lajmit se ka arritur marrëveshjen me Ardit Hilën, e ka zyrtarizuar firmën me mesfushorin 29-vjeçar, që sezonin që lamë pas ishte pjesë e Kukësit.

Në fakt, bëhet fjalë për një rikthim të Hilës më kryeqytetas, por jo me Partizanin, ekip me të cilin fitoi titullin kampion nën drejtimin e Skënder Gegës në sezonin 2018/2019, por te rivalët e përjetshëm të demave. Hila është afrimi i radhës te bardheblutë, pasi më herët kanë firmosur Albano Aleksi dhe Florent Hasani.

Kujtojmë që Hila pas përplasjes që pati me trajnerin Longo ka qëndruar rreth një fazë jashtë skuadrës (u dërgua të stërvitej me u-21 të Kukësit).

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...