Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

U largua me urgjencë nga Katar-i, Sterling zbulon kur mund të rikthehet në Botëror

ROME, ITALY - JULY 03: Jordan Henderson of England celebrates with Harry Maguire, Raheem Sterling, Luke Shaw and team mates after scoring their side's fourth goal during the UEFA Euro 2020 Championship Quarter-final match between Ukraine and England at Olimpico Stadium on July 03, 2021 in Rome, Italy. (Photo by Eddie Keogh - The FA/The FA via Getty Images)

Prania e Raheem Sterling në çerekfinalen e shumëpritur mes Anglisë dhe Francës, e planifikuar për të shtunën, më 10 dhjetor, mbetet në dyshim.

Sulmuesi i Chelsea-t dhe Southgate, në fakt, do t’u kishte bërë të ditur miqve dhe të njohurve se ai nuk donte të kthehej në Katar përpara se të sigurohej që familja e tij nuk është në rrezik.

“Unë nuk mund të shkoj askund derisa të jem 100% i sigurt se familja ime është e sigurt”,-tha Sterling.

Anglezi u kthye me nxitim në shtëpi të dielën, para ndeshjes së 1/8-ave, kundër Senegalit, që u fitua pa probleme nga bashkëlojtarët e tij.

Kjo për shkak se familja e tij u grabit dhe jeta e partneres së tij dhe tre fëmijëve të tyre mund të rrezikoheshin, për fat të mirë në momentin e grabitjes ata nuk ishin në shtëpi.

Sipas raportimeve nga Anglia Sterling u trondit nga kjo ngjarje dhe ndaj u largua me urgjencë nga Katari.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...