Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

U largua nga Barcelona, mbrojtësi: Ishte e dhimbshme, por aty nuk kisha shokë

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me Gironën, 22-vjeçari theksoi se për të ishte e dhimbshme të largohej nga katalanasit, por shtoi se i duhej ta merrte një vendim të tillë për shkak se duhej të luante futboll meqë te Barça nuk kishte të garantuara minutat.

“Jam shumë i lumtur për ndjesitë, po kap ritmin e duhur tani. Jemi në një moment të mirë dhe duhet të përfitojmë, edhe pse kampionati është shumë i gjatë. Është shumë e rëndësishme për mua që të marr minutat e duhura, pasi këtë e kam vuajtur në sezonin e fundit.

Lexo edhe:

Duhej ta merrja këtë vendim mbi të gjitha për të mirën time.Më dhemb që largohem nga Barcelona, por aty nuk kisha miq. Tani duhet të mendoj për veten time, duhet të shijoj përsëri futbollin”, u shpreh Garcia.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....