Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

U largua nga Juventus, mesfushori argjentinas gjen strehë në Turqi

U largua nga Juventus
U largua nga Juventus

Leandro Paredes nuk bindi te Juventus, ku luajti në huazim sezonin e kaluar dhe u rikthye te Paris Saint Germain, por edhe këtu vetëm për pak javë. Mesfushori argjentinas nuk bën pjesë në planet e kampionëve të Francës dhe prite tët largohet me shumë mundësi drejt Turqisë, ku e kërkon me ngulm Galatasaray.

Mediat franceze bëjnë me dije se mes klubit nga Stambolli dhe mesfushorit Paredes është arritur një marrëveshje për të firmosur një kontratë 4-vjeçare, nga e cila futbollisti do të paguhet rreth 2.5 milionë euro në sezon.

Lexo edhe:

 

Tani mbetet që Galatasaray të arrijë marrëveshjen me drejtuesit e Paris Saint Germain, të cilët janë gati ta shesin Paredes menjëherë, në këmbim të një shifre simbolike prej 3-4 milionë eurosh.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...