IPKO Superliga

U largua nga Kukësi, “gardiani” prezantohet te Feronikeli

Pak pas mesditës së kësaj të marteje, Kukësi njoftoi mbylljen e bashkëpunimit me portierin Ilir Avdyli, ndërsa në mbrëmje, futbollisti i lindur në Prishtinë prezantohet të Feronikeli. 30-vjeçari mbyll etapën e dytë në Superiore, ku pas përvojës me Kamzën, tentoi të spikaste te nënkampionet e Shqipërisë, por pa mundur të mposhtte konkurrencën e Dashamir Xhikës.

Më poshtë, njoftimi i Feronikelit:

“Gjatë ditës së martë, një tjetër futbollist i është bashkuar FC Feronikelit për të ndihmuar skuadrën drejt objektivave për sezonin 2020/21. Bëhet fjalë për portierin, Ilir Avdyli, i cili është dakorduar me klubin për të vazhduar karrierën e tij në ngjyrat gjelbërt e bardhë.

Avdyli ishte pjesë e skuadrës së Kukësit nga Shqipëria dhe më parë kishte mbrojtur ngjyrat e KF Tiranës, KF Kamzës e po ashtu edhe Shkëndijës së Tetovës në Maqedoninë e Veriut. Kujtojmë se Avdyli ka qenë pjesë e Kombëtarës së Kosovës.

Ilir Avdyli është i lindur më 20 maj 1990, në Prishtinë, dhe është i gjatë 1.89 cm. Ai do të i bashkohet klubit në stërvitje më 10 gusht.”

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency