Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Rimal Haxhiu firmos me Tiranën, pas divorcit me Kukësin

Rimal Haxhiu firmos me Tiranën
Rimal Haxhiu firmos me Tiranën

Rimal Haxhiu është zyrtarisht futbollist i Tiranës. Klubi bardheblu ka postuar në llogarinë e tij në rrjetet sociale një video ku shfaqet mesfushori me fanellën e 26 herë kampionëve të Shqipërisë.

Gjatë pjesës së parë të sezonit aktual Haxhiu ishte pjesë e Kukësit. Me klubin verilindor 23-vjeçari është aktivizuar në 17 ndeshje në Kategorinë Superiore.

Lexo edhe:

Haxhiu është një futbollist që mund të japë kontribut në pozicione të ndryshme në fushë dhe Tirana ka nevojë për një lojtar të tillë, sidomos pas dëmtimit të rëndë të Kristal Abazaj që në ndeshjen e dytë me bardheblutë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KF Tirana (@kftirana.al)

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...