Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

U largua nga Laçi, futbollisti transferohet te kampionët e Kosovës

Ish-sulmuesi i Laçit Dejan Zarubica ka vendosur që të transferohet në Kosovë, tek skuadra kampione e Ballkanit. Përmes një njoftimi zyrtar, klubi nga Suhareka ka njoftuar se ka afruar në skuadër futbollistin malazez.

Sulmuesi ka firmosur një kontratë që e lidh me Ballkanin deri në verën e vitit 2024. Në të shkuarën Zarubica ka qenë edhe pjesë e Iskra, OFK Beograd, Buducnost Podgorica, Sutjeska dhe Lovcen, ndërsa edicionin e shkuar ishte pjesë e kurbinasve.

29-vjeçari në sezonin 2021-2022 ka luajtur 31 ndeshje, ku ka shënuar 9 gola dhe 5 asistime, por pas ndeshjeve të Kupave të Europës la ekipin bardhezi. Në këtë mënyrë rrugëtimi i tij në Europë mund të vijojë me Ballkanin, që do të luajë mundësinë e tij për t’u kualifikuar në grupet e Conference League, pasi do të luajë dy takimet e fazës play-off me Shkupin.

Ekipi i Ilir Dajës po bën historinë, pasi në të shkuarën asnjë skuadër kosovare nuk ka arritur që të prekë fazën e grupeve të një kompeticioni të UEFA-s. Ndeshja e parë mes Shkupit dhe Ballkanit do të luhet të enjten në orën 21:00 në “Toše Proeski Arena” e do keni mundësi ta ndiqni live dhe ekskluzivisht në ekranin e “SuperSport” në platformën “DigitAlb”.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...