Ligue 1

U largua nga Marseille pas 15 vitesh, portieri prezantohet menjëherë në skuadrën e re

Pas 15 sezonesh te Marseille, Steve Mandanda është larguar zyrtarisht gjatë ditës së djeshme, por gjithsesi do të mbetet në kampionatin francez, pasi ka firmosur për dy sezone me klubin e Rennes.

Gardiani i mirënjohur 37-vjeçar nuk bënte më pjesë në planet e Marseille dhe palët ndërprenë bashkëpunimin, megjithatë iu deshën vetëm pak orë për të gjetur skuadrën e re, ku do të luajë në dy sezonet e ardhshme.

I rritur te Le Havre, Mandanda iu bashkua Marseille në verën e 2007-ës dhe ka luajtur në “Vellodrome” për 14 sezone, duke qenë se në periudhën 2016-2017 provoi një eksperiencë te anglezët e Crystal Palace.

Mandanda numëron mbi 700 ndeshje si profesionist, 34 prej të cilave me përfaqësuesen franceze, ku nuk ka qenë asnjëherë titullar, por ka gjetur vazhdimisht hapësira.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency