Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

U largua nga Partizani, sulmuesi firmos në Maqedoninë e Veriut

Sulmuesi Remzifaik Selmani rikthehet në Maqedoninë e Veriut. Pas një aventure 6-mujore me Partizanin, ku nuk arriti të lërë gjurmë, futbollisti 26-vjeçar prishi kontratën me ‘të kuqtë’, duke dalë lojtar i lirë.

Megjithatë kjo vetëm për pak ditë, pasi sulmuesi ka firmosur me klubin e Gostivarit, që këtë sezon do të garojë në elitën e futbollit në Maqedoninë e Veriut dhe po investon për të ndërtuar një skuadër që do të mund të përfaqësohet denjësisht.

Lexo edhe:

Remzifaik Selmani është rritur te Renova dhe krahas kësaj skuadre, në të shkuarën ka luajtur edhe me Shkëndijën e Tetovës, Llapin e hungarezët e Mezokovezd.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...