Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

U largua nga Tirana, mbrojtësi nuk humbet kohë dhe gjen skuadrën e re: Të rikthejmë titullin!

Pas tre vitesh si pjesë e Tiranës, Kristjan Toshevski dhe klubi bardheblu mbyllën të martën bashkëpunimin. Por, kjo lëvizje nuk e ka gjetur të papërgatitur 29-vjeçarin nga Maqedonia e Veriut që menjëherë ka gjetur dhe është zyrtarizuar në klubin e ri. Toshevski është lojtari më i ri i Shkupit në kampionatin maqedonas duke firmosur për një vit me opsionin për të rinovuar edhe me një tjetër vit. Në fjalët e tij të para si lojtar i Shkupit, Toshevski thekson se ka si objektiv rikthimin e titullit kampion në Çair.

Lexo edhe: 

“Më vjen mirë që po kthehem në kampionatin vendor, në veçanti te ekipi i Shkupit. Shpresoj se do ti arrijmë qëllimet e larta të pronarit tonë, ajo është ta kthejmë titullin në Çair dhe të hyjmë në grupet e Ligës së Konferencës”, u shpreh Toshevski.

Për mbrojtësin e krahut të djathtë, kjo nuk do të jetë hera e parë që aktivizohet në Maqedoninë e Veriut pasi në të kaluarën Toshevski ka qenë pjesë edhe e Teteksit, Pelisterit dhe Vardarit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...