Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

U largua nga Torino për të luajtur në Botëror, trajneri Dalic nuk e grumbullon

Josip Brekalo bëri një sezon mjaft të mirë me Torinon vitin e kaluar, ku ishte i huazuar nga Wolfsburgu dhe luajti 32 ndeshje, duke shënuar edhe 7 gola por në verë u bë protagonist, pasi refuzoi transferimin përfundimtar te klubi italian.

Arsyetimi i fantazistit kroat ishte se dëshironte të luante në Gjermani, te Wolfsburg, për të pasur më shumë shanse që të grumbullohej për Botërorin e Katarit, megjithatë ky vendim pati pasoja krejtësisht të kundërta.

Në Gjermani Brekalo ka luajtur vetëm 40 minuta në total, në 40 ditët e fundit dhe kjo ka bërë që trajneri Zlatko Dalic të mos e përfshijë në listën finale të 26 futbollistëve që do të marrë me vete në Katar.

Vetë trajneri kroat pati deklaruar se Brekalo është një element i rëndësishëm, por fakti që nuk po luan, e ka penalizuar jo pak dhe padyshim që 24 –vjeçari tanimë është penduar që nuk zgjodhi Torinon, ku do të kishte marrë minuta mjaftueshëm për të fituar një biletë për Katar.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...