Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

U mposht thellë nga Sevilla, shkarkohet trajneri i vendit të fundit në renditje

Drejtuesit e Almerias marrin vendimin e rëndësishëm për të tentuar largimin e krizës së rezultateve të këtij fillimsezoni në La Liga.

Klubi andaluz ka zyrtarizuar shkarkimin e trajnerit Vicente Moreno, për shkak të rezultateve të dobëta.

Lexo edhe:

Ky hap është hedhur menjëherë pas humbjes së fundit 5-1 ndaj Sevillas në kuadër të javës së shtatë.

Në shtatë takime Almeria ka mundur të grumbullojë vetëm dy pikë, pra ka marrë dy barazime dhe shtatë humbje, duke qenë skuadra me golaverazhin më të dobët, 1/18.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...