Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

U ndërpre për shkak të mjegullës, merret vendimi për ndeshjen e Conference League

Kushtet e papërshtatshme atmosferike e kanë bërë të pamundur vijimin e ndeshjes së Conference League-s mes skuadrës sllovake Slovacko dhe Kolnit. E nisur në 18:45, kjo sfidë u shty përfundimisht për shkak të mjegullës, pasi u luajtën vetëm shtatë minuta lojë.

Zyrtarët e sfidës i urdhëruan skuadrat të ktheheshin në dhomat e zhveshjes pasi shikueshmëria ishte në nivel të tillë që e bënte të pamundur zhvillimin normal të takimit. Pas rreth dy orësh, u vendos përfundimisht që kjo ndeshje të zhvillohet këtë të premte në orën 13:00, duke nisur nga minuta e shtatë.

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...