Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

U ndërpre prej alarmit “Ndicka”, Liga vendos për ndeshjen Udinese-Roma

Udinese-Roma, sfida e javës së 32 në Itali u ndërpre në minutën e 71, për shkak të një problem shëndetësor të mbrojtësit të verdhekuqve, Evan Ndicka. Ky i fundit u ul në tokë duke mbajtur dorën në gjoks pas disa shtrëngimeve në zemër duke vendosur në alarm stafin mjekësor.

Skuadrat vendosën ta ndërprisnin ndeshjen pasi u rënduan emocionalisht. Për fat të mirë, 24-vjeçari është në gjendje optimale dhe është përjashtuar mundësia e një problemi në zemër. Nga ana tjetër, Liga ka vendosur që ndeshja mes Udinese dhe Romës të luhet në datën 25 prill me takimin që do të nisë ekzaktësisht në minutën e 71 e 30 sekonda.

Lexo edhe: 

Vendimi do të bëhet zyrtar të enjten kur do të zyrtarizohen edhe oraret e ndeshjeve të tjera. Kjo datë nuk i shkon shumë për shtat Romës që do të zbresë në fushë katër ditë më parë në një përballje direkte me Bolognan në “Olimpico”.

Verdhekuqtë do të tentojnë ta afrojnë datën e rikuperimit të ndeshjes, por vështirë se do t’ia dalin të bindin Ligën që në të tilla raste do të zbatojë me përpikmëri rregulloren e cila shprehet qartë se në rast se një ndeshje ndërpritet atëherë ajo rikuperohet në javën e parë të lirë.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...