Kategoria Superiore

U përballën me Bylisin në mesjavë, futbollistët e Tiranës urdhërohen të bëjnë tamponët

Me urdhër të Ministrisë së Shëndetësisë dhe mbrojtjes Sociale, futbollistët dhe stafi i klubit të Tiranës do të duhet t’u nënshtrohen tamponëve për të parë nëse janë të prekur apo jo nga koronavirusi.

Sipas njoftimit të vetë klubit të Tiranës, bardheblutë janë njoftuar për kryerjen e testeve, për shkak se skuadra kundër së cilës ata kanë luajtur, Bylis, ka patur një lojtar pozitiv, Eridon Qardakun përpara sfidës me bardheblutë.

Tamponi që do t’i merret lojtarëve të Tiranës dhe stafit të klubit që kanë qenë të pranishëm në ndeshjen me Bylis dhe është për efekt të marrjes së masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Testimi do të kryhet këtë të shtunë dhe përpara ndeshjes do të jenë publikuar dhe rezultatet, në mënyrë që të merren masat e duhura përpara ndeshjes me Luftëtarin.

Testimi i lojtarëve të Tiranës është padyshim diçka pozitive, pasi dhe klubi i Bylisit ju nënshtrua testeve përpara sfidës me bardheblutë me lojtarët që rezultuan të gjithë negativë pas rastit Qardaku, por nëse Tirana që ka luajtur me Bylisin i nënshtrohet testit, do të ishte e rastit që edhe vetë klubi mallakastriot të bënte sërish testet duke marrë parasysh tamponët që do të merren te bardheblutë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency