Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

“U prehtë në paqe”, ndarja nga jeta e Fetollarit, mesazh ngushëllimi nga Duka

Është ndarë nga jeta në moshën 54-vjeçare Festim Fetollari, ish-futbollist i Pogradecit dhe Skënderbeut.

Ish-mesfushori shkatërrues, provoi edhe rolin si trajner, duke drejtuar Pogradecin dhe Devollin.

Lexo edhe: 

Me anë të një postimi në faqen zyrtare, presidenti FSHF-së, Armand Duka, ka vlerësuar karrierën dhe kontributin e Fetollarit në futbollin shqiptar.

Mësova me hidhërim të thellë lajmin për humbjen e parakohshme të ish-futbollistit të njohur të Pogradecit, Festim Fetollari.

Ai ka qenë pjesë e kësaj skuadre në ditët më të mira të historisë së saj, deri në vitin 1994.

Më pas është aktivizuar me Skënderbeun e Korçës për ta mbyllur karrierën e tij, përsëri në Pogradec, në vitin 2007.

Në emër të komunitetit të futbollit shqiptar, FSHF dhe në emrin tim, dëshiroj ti shpreh familjes, miqve dhe të afërmve, ngushëllimet e mia, për humbjen e njeriut të dashur.

U prehtë në paqe!”, shkruan kreu i futbollit shqiptar.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...