Futboll

U prezantua na Kazakistan, Reginaldo falënderon Donjet Shkodrën për transferimin

Ish-sulmuesi i Kukësit, Laçit dhe Luftëtarit në Kategorinë Superiore, mozambikasi Reginaldo, është prezantuar si blerja më e re dhe shumë e rëndësishme e Shaktjor Kragandit në Kazakistan. Mes shumë fotove të postuara në rrjetet sociale me fanellën e re, spikatin edhe ato me Donjet Shkodrën, i cili, nga mesazhi i gjatë falënderues i Sulmuesit kuptohet që ka qenë shkaku kryesor i këtij transferimi. Shkodra, më të cilin Reginaldo ka qenë shok skuadre te Kukësi, i ka bindur drejtuesit e Shakhtjor Karagandit se po kryejnë një investim shumë të madh.

“Nisa një cikël të ri në karrierën time. Dua të falënderoj Shakhtjorin për besimin që më ka dhënë. Shumë falënderime për presidentin Andrei Stepanov që më mori në këtë klub me histori. Shumë falënderime për ish-shokun e skuadrës Donjet Shkodra, që tani është sërish shoku im dhe insistoi kaq shumë që unë të vija këtu dhe që më dha çdo referencë për klubin. Vëllai im, edhe ti ke qenë shumë i rëndësishëm në zgjedhjen time.”

Reginaldo nuk la pa përmendur dhe falënderuar edhe ekipet shqiptare, që i hapën dyert dhe shërbyen si trampolinë për të bërë një hap më të madh në karrierë.

“Dua të falënderoj Shqipërinë që më hapi dyert, sidomos klubet si: Luftëtari, Laçi dhe Kukësi që do të jetë gjithmonë në jetën time sepse me të fitova gjërat më të bukura në karrierë. U shpalla golashënuesi më i mirë dhe fitova Kupën e Shqipërisë.”

Reginaldo luajti 95 ndeshje në total në Kategorinë Superiore me tri skuadra në tre sezone, duke shënuar 39 gola.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency