Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

U rikthye me bujë, ky yll i Barçës do jetë “viktima” e parë e Aubameyang

Kalimi i Pierre-Emerick Aubameyang te Barcelona ka për të sjellë një sërë ndryshimesh te klubi spanjoll. Transferimi i ish-lojtarit të Arsenal te katalanasit ka për të penalizuar së pari lojtarin e rikthyer me shumë bujë te Barça, 38-vjeçarin Dani Alves.

Braziliani u bashkua me “Blaugranan” në nëntor, duke pretenduar vendin e titullarit të padiskutueshëm.

Megjithatë, Barcelonës iu lejuan të regjistroheshin tre hyrje të vonuara për fazën eliminatore të kompeticionit evropian dhe Alves nuk është njëri prej tyre. Të tre vendet i zunë të sapoardhurit e merkatos së dimrit, Ferran Torres, Adama Traore dhe Aubameyang.

Alves, ishte lojtari që së bashku me trajnerin Xavi, kishte fituar disa herë Champions League dhe kampionatin spanjoll për katalanasit gjatë kohës së tij te Baça.

Alves u kthye te Barcelona mes të nëntorit dhe ka luajtur katër ndeshje që atëherë.


[quiz-cat id=”297386″]

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...