Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“U rikthye Napoli luftarak”, Calzona: Mrekullitë nuk ndodhin për dy ditë

Napoli evitoi humbjen kundër Barcelonës, sfidë ku Francesco Calzona debutoi si trajneri i kampionëve të Italisë.

Pas barazimit 1-1 në “Diego Maradona”, rezultat që mban Napolin në lojë për një biletë në çerekfinalet e Champioms League, ai u shpreh:

Kemi shumë punë për të bërë, por komplimente skuadrës. Djemtë rigjetën dëshirën për të luftuar.

Hodhëm hapa para në aspektin taktik, më pëlqeu shumë edhe guximi për fitore në minutat e fundit.

Lexo edhe:

Ky është një sinjal i mirë. Zakonisht skuadrat bien fizikisht në minutat e fundit, por ne patëm shpirtin e duhur.

Çfarë nuk më pëlqeu? Kishte momente kur ishim disi të rrëmujshëm, por nuk mund të bëjmë mrekulli në vetëm dy ditë.

Më gëzon shumë dëshira që treguam për të luftuar e fituar përballë një kundërshtari të fortë dhe të rrezikshëm“, u shpreh trajneri i Napolit.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...