Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

U rrëzua nga Premier League, “ndahen” në fund të sezonit Southampton dhe trajneri Ruben Selles

Southampton po përgatitet të rifillojë punën për sezonin e ri, por këtë herë jo në elitë, në Premier League, por në Championship, pasi është klubi i parë që u rrëzua.

Megjithatë në sezonin e ardhshëm skuadra nuk do të drejtohet nga trajneri Ruben Selles.

Lexo edhe:

Këtë lajm e ka bërë publik vetë klubi, ndërsa thekson se palët kanë rënë dakord që të ndërpresin marrëveshjen në fund të këtij edicioni të Premier League.

Spanjolli pranoi të drejtonte skuadrën në javët e fundit, pavarësisht se situata dukej shumë e komplikuar megjithatë ai nuk do të qëndrojë në krye të saj sezonin e ardhshëm.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...