Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

U shkarkua nga Bayern, destinacioni i ardhshëm i Nagelsmann në Premier League

Lajmi i kësaj jave në elitat e futbollit europian është padyshim vendimi i Bayern Munich për të shkarkuar trajnerin Julian Nagelsmann. Vendim i marrë nga kampionët në fuqi të Gjermanisë pas disfatës ndaj Leverkusen dhe renditjes në vendin e dytë në kampionat.

Me dëshirën për të siguruar çdo kompeticioni dhe qëllimit “Champions League”, Thomas Tuchel do të zërë vendin e tij nga e hëna, gati për t’u rikthyer në krye të një skuadre pas eksperiencës te Chelsea që përfundoi në shtator.

Lexo edhe:

Megjithatë sipas raportimeve nga mediet britanike, tani dyer të reja mund të hapen për ish-trajnerin e Bayern. Duke qenë se 35-vjeçari ka hyrë në listën e pëlqimeve të Tottenham, në kërkim të kandidatit ideal për të zëvendësuar Conten, i cili tashmë duket se e ka mbyllur me “Spurs”.

Premier League, do ishte një eksperiencë plotësisht e re dhe e panjohur për gjermanin, duke ditur se deri tani Nagelsmann ka drejtuar vetëm skuadra gjermane.

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...